Solanka z Himalájské soli a její účinky

CO JE SOLANKA?

Solanka je v podstatně voda, která byla plně nasycena přírodní solí, ale to není jenom malé množství soli rozpuštěné ve vodě, ale voda, která  apsorbuje tolik soli, kolik je schopna pojmout (26%) .Termín solanka pocházi z latinského "SOL" což znamená slunce. Učili jsme se že sůl může být škodlivá, takže myšlenka pití slané vody může být zavádějicí, ale ukázalo se, že tento koncentrovaný roztok soli může mít celou řadu zdraví podporujicích použití.

Tento lék se používá v po stoletích v některých zemích. Zde máte několik neoficiálních a vědecky podporovaných důkazu pro následujicích použití.

- POMÁHÁ HYDRATACI

Sůl pomáhá tělu dostatečně zadržovat vodu,pro správnou buněčnou hydrataci

- POMÁHÁ TĚLU PŘI DETOXIKACI

 

- POSILUJE ENERGII

Minerály a akumulovaná energie v solance může způsobit, že budete celý den plný energie

- ZLEPŠUJE TRÁVENÍ

Solanka stimuluje trávící systém,podporující vstřebávání potravy a přirozenou pravidelnost

- ZLEPŠUJE KREVNÍ CUKR

 

- PŘIRODNÍ ANTI-HISTAMIN

 

- POMÁHÁ PŘI SVALOVÝCH KREČÍCH

Je nezbytná pro správnou funkci svalů

- ZDRAVÉ ŽÍLI

Podporou správné minerální rovnováhy v těle a krvi,solanka může pomoci snížit nebo vyloučit žilní problémy-křečové žíly

- KREVNÍ TLAK

Pomáhá stabilizovat a regulovat srdeční tep,díky hořčíku a sodíku

- ZDRAVÁ KŮŽE, VLASY A NEHTY

Vysoký obsah minerální solanky skvěle působí na kůži(akné) a na růst vlasů a nehtů

Je zajímavé poznamenat, že konvenční léčba pro mnoho zvýše uvedených problémů, zahrnuje odstranění přebytečné soli-sodíku ve stravě. Zatímco stolní sůl (rafinovaná)  má negativní vliv a je nejlepší se ji vyhnout, přírodní sůl obsahuje 84minerálu a je neuvěřitelně výživná pro tělo.

Výsledky studie prezentované v této knize, Voda a sůl - Essence of Life Dr. barbara Hendel, MD a biofyzik Peter Fetteira, potvrdily významné pozitivní změny v dýchání, krevního oběhu, pojivové tkáně a funkce nervového systému. Pacienti také zaznamenali zvýšení kvality spánku, energii a úroveň koncentrace činosti mozku, snižení hmotnosti, zvýšené vědomí , a znatelný růst nehtů a vlasů.

Solanka je velmi levný doplňkem zdravé výživy a životního stylu. Je až neuvěřitelné snadné si ji vyrobit.

 

JAK VYROBIT SOLANKU ?

- Nalpňte nádobu do 1/4 Himalájskou solí.

- Přidejte čistou vodu ( asi 2cm nad sůl)

- Zavřete nádobu a opatrně protřepte

- Nechte přes noc rozpustit sůl

- Když je ještě trochu soli na dně nádoby, přidejte další

- Pokud je všechna sůl rozpuštěna tak to znamená že voda je

zcela nasycena solí - V tuto chvíli jste vyrobili Solanku.

 

POUŽÍTÍ

-Smíchejte jednu lžičku solanky se sklenicí čisté vody a konzumujte každé ráno na lačný žaludek.

- Nepoužívejte kuchyňské kovové náčiní při výrobě solanky, solanka nesmí příjít do styku s žádným kovovým předmětem.

 

LÉČIVÉ ÚČINKY HIMALÁJSKÉ SOLI

- Diabetes a cukr v krvi

Jedním z nejdůležitějších a zásadních měřítek pro naše tělo je naše chladina cukru v krvi. Chronicky vysoká chladina cukru v krvi může vézt k rozvoji onemocnění zvané diabetes. Při používání Himalájské krystalické soli (84minerálů) ve které jsou 4 klíčové faktory pro udržení vyrovnané chladiny curku v krvi.

- Chrom, jehož hlavní funkcí je přeměna sacharidů na glukózu. Pomáha při regulaci a produkci inzulínu.

- Vanadium, soli minerálního vanadu (vanadium oxysulfát), ukázaly podobné účinky inzulínu na metabolismus glukózy u lidí a zvířat. V klinických studiích byl zjištěn, významný pokles spotřeby inzulínu u pacientů.

- Magnesium, udržuje chladinu glukózy v krvi v normálním rozmezí.

- Hořčík, pomáhá při trávení cukru, škrobů a tuků a také stabilizuje hladinu cukru v krvi.

- Lupénka a akné

Stárnutí, akné nebo kožní problémy, na to jsou vyzkoušené a proveřené himalájské krystalické soli z kombinací s koupelí nebo pití mineralizované vody (solanka) které poskytují živiny a prvky které pomáhají pleti v prevenci běžných onemocněních kůže.

Minerály nalezené v krystalické soli, které podporují zdraví pokožky

- Chrom, potlačuje akné a snižuje kožní infekce.

- Zinek , pomáhá při hojení tkání a zabraňuje zjizvení. zinek také podporuje imunitní systém a hojení ran.

- Jód, pomáhá při léčení kožních infekcí tím, že zvyšuje spotřebu kyslíku a metebolismu pokožky.

- Síra, udržuje pokožku jasnou a hladkou. Suchou pokožku, vyrážky,ekzémy,a akné jsou často důsledkem nedostatku tohoto minerálu.

-Poruchy zažívání

Himalájské solné krystaly slouží jako jako pomůcka při trávení jídla a pomáhá volnému průchodu přes střevní trakt.Himalájské soli pomáhají při trávení tím,že stimuluje žlázy,které jsou zodpovědné za produkci trávících štáv.Bez soli je to nemožné.První proces trávení se nachází v ústech-slinné žlázy.Další trávící žlázy se vyskytují v žaludku.Himalájské soli stimulují kyselinu chlorovodíkovou v žaludku.Přírodní krystal soli má vždy vyrovnávací účinek a nepřispívá k vysokému krevnímu tlaku,takže je ideálním doplnkem vaší každodenní stravy.

-Prevence svalových křečí

Svalové křeče se projeví ,když je sval nadměrně zatížen nebo tělu chybí tekutiny a minerály-draslík,sodík,vápník,hořčík aj.Jedním ze způsobů zajištění správné hladiny kapalin a minerálních látek je každodenní užívání himalájské krystalické soli.

- Nerovnováha elektrolytů může být jednou s příčin svalových křečí. Elektrolyty jsou "materiály", které pomáhají provádět eletrické impulzy, zodpovědné za svalové kontrakce a nervových impulzů do jiných buňek. Bez elektrolytů by nemohli buňky vašeho těla efektivně komunikovat. Himalájské soli pomáhají vyvažovat elektrolyty v našem těle a k tomu nám pomáhají hlavně draslík a sodík.

Kromě vyvažování elektrolytrů v těle vám Himalájské soli přináší dvě důležité minerální látky které jsou důležité pro prevenci svalových křečích - je to vápník a hořčík. Dostatečné množství těchto (a dalších) minerálů ve vaší stravě vám může pomoci vyhnout se svalovým křečím.

-Dentální hygiena

Dentální hygiena je jedním z nejdůležitějších problémů v hygieně a čistotě člověka.Kromě čištění zubní pastou,můžete také čistit roztokem soli.Solný roztok znáte -solanka,čistá voda + himalájská krystalická sůl.V dávných dobách lidé z Himaláje používali sůl na čištění  a posílení zubů a prevenci proti zánětu dásní. Himalájská krystalická sůl má v sobě prvek - draslík, který zabraňuje krvácení dásní. Dále obsahuje i vápník - minerál, který posiluje a bělí zuby. S naředěným solným roztokem si čistěte zuby, budou bělejší a čistější a váš dech čerstvější.

-Ušní infekce

Jsou považovány za jednu z nejjemnějších infekcí v našem těle.Ty jsou způsobeny bakteriemi a viry.Příznaky ušní infekce :zvonění v uších(tinnitus),ztráta rovnováhy,ztrácíte sluch,závratě,zvracení a nevolnost.

Jedním z nejlepších řešení pro boj s viry a bakteriemi(uvnitř ucha)je himalájská krystalická sůl.Stačí Vám k tomu sůl a trochu destilované nebo čisté vody a za použití "ušních kapek"(lahvička s kapátkem ) si nakapete roztok do ucha.Z výsledku budete překvapeni.

- Nemoci nohou

Jedním z nejvíce nepříjemných onemocněním je onychomykóza. Tato porucha je způsobena plísňovou infekcí prstů, nehtů a nebo kůže. Příznaky jsou odbarvení nehtů na nohou ,které jsou silnější a dalo by se říci znetvořené. Pokud se Onychomykóza neléčí správně můžou být zasaženy všechny nehty na nohou.

Použití Himalájské soli smíchané s destilovanou nebo čistou vodou a s pomocí octa, se pravidelně nohy namáčí do této lázně. Ocet vytváří nehostinné prostředí pro plísně, ale Himalájské krystalické soli je to,co je zabije. Stači 2-3 týdny a vaše nehty budou obnoveny do původní podoby.

- Bolesti v krku

Nemůžeme popřít fakt, že Himalájské krystalické soli se vypořádají s viry,bakteriemi a plísněmi. Pokud jste je používali pravidelně, poznáte rozdíly na vašem těle. Bolesti v krku jsou typické pro bolestivé otoky a vede k potížím při jídle a pití. Použijte Himalájské krystalické soli s trochou vlažné vody ke kloktání. Zničíte tím infekci v krku.

-Chronická onemocnění dýchacích cest

Existuje spousta problému s dýcháním. Jsou to třeba záněty dutin, zánět průdušek, astma,alergie, ale tyto problémy můžeme snadno lečit s roztokem z Himalájských krystalických solí.

Všichni už víme, že inhalační pára ze solanky pomáhá zklidnit nosní a dýchací cesty. Jednoduše umístěte svou hlavu nad lavor(voda musí být teplá) a přidejte minimálně 1lžičku Himalájské krystalické soli a přikryjete si hlavu ručníkem.Vdechujte neustále páru ze solanky. Po půl hodině se ucpaný nos uvolní ,vykýcháte se nebo vykašlete a bude se vám snaději dýchat.

-Péče o pleť

Navlhčený kousek vaty namočíme do solanky a naneseme na pleť.Ta působí jako peeling a zbaví plet starých buněk a nečistot.Nastavuje pH pleti a má detoxikační účinky.Solný roztok blahodárně působí na uhrovitou plet,ekzém,bradavice nebo poštípání hmyzem.

 

 

ZAČLĚNĚNÍM HIMALÁJSKÉ KRYSTALICKÉ SOLI A JEJÍMU UŽÍVÁNÍ S JEJÍ KOMPLETNÍ ANTOLOGIÍ MINERÁLŮ,MŮŽETE POMOCI PŘIVÉST SVÉ TĚLO NA IDEÁLNÍ ÚROVEŇ pH,TO MÁ ZA NÁSLEDEK VYROVNÁVÁNÍ PŘÍJMU TEKUTIN ,ODSTRAŇOVANÍ TĚŽKÝCH KOVŮ -OLOVO,RTUŤ,ARSEN

Kzakoupení zde: http://www.peelu.cz/jednoslozkove-suroviny-pro-vyrobu-kosmetiky-a-cisticich-prostredku/himalajska-sul-kamenna-500-g/