Recept na mýdlový sliz

Úsporný mýdlový sliz oslní ekology i maminkyÚsporný mýdlový sliz oslní ...

 

V následujícím příspěvku vám odhalíme osvědčený recept na jeden z nejekologičtějších a nejlevnějších pracích prostředků vůbec. Nadšeny z něj budou především maminky, neboť je velmi šetrný i k citlivé dětské pokožce. Dámy a pánové, představujeme vám mýdlový (jelení) sliz!

Uznáváme, že název není nic extra, tenhle sliz si ale určitě zamilujete. 

jelen_fb_post3.png

K jeho výrobě budete potřebovat jen jádrové mýdlo (Jelena), prací sodu, vodu a čtvrt hodinky času. S výslednou substancí můžete prát jakékoli prádlo (ručně i v pračce), nebudete zatěžovat přírodu a vyjde vás doslova na pár korun.

Co budeme potřebovat na výrobu 10 l mýdlového (jeleního) slizu:

  • Kostka  Mýdlo Jelen
  • 150 g  Prací soda
  • Kuchyňské struhadlo
  • Nádobu pro uskladnění mýdlového slizu (ideálně 10l kbelík s víkem, lze však použít i PET lahve)

Jak na to:

Postup je snadný. Jelena (mýdlo) nastrouháme na jemno na běžném kuchyňském struhadle a nasypeme do kbelíku. Nastrouhané mýdlo zalijeme 1-2 l horké vody z rychlovarné konvice a za stálého míchání necháme rozpustit. Nakonec vmícháme ještě 150 g práškové sody na praní, zamícháme a dolejeme horkou vodou do 10 l. Necháme vychladnout a výslednou směs uskladníme rovnou v kbelíku nebo přelijeme do připravených nádob. A je to – 10 litrů mýdlového slizu do zásoby je hotovo!

Použití a dávkování:

Na jedno praní v pračce je potřeba zhruba 250 ml mýdlového slizu, který se dávkuje přímo do bubnu pračky. Mýdlový sliz lze s úspěchem použít také k ručnímu praní.